Туристичні магніти нашого краю


Галерея "Туристичні магніти нашого краю"

Ми часто не помічаємо красу, яка нас оточує! Цей світ зовсім поруч, але ми знаємо про нього так мало. Робота, дім, сон..., знову робота.... Ми поспішаємо жити, але часто в метушні не помічаємо краси природи, обмежуємо себе жорсткими рамками кам'яних джунглів. Просто зупиніться на хвилину, подивіться навколо, нас оточує прекрасне... Є місця, які наповнюють енергією. Для того щоб помилуватися красою квітки, не потрібно їхати за сім морів, але ми самі позбавляємо себе насолоди і тих яскравих вражень, які дарує спілкування з тваринами і рослинами. Пригадайте, чи давно ви гуляли по лісу, спостерігали за птахами або раділи першим краплях дощу?

Місто Дергачі розташоване на річці Лопань, в північній частині міста. Русло річки сильно порізане іригаційними каналами.. Навколо міста на відстані до 2-х км розташовані села Ємці, Замірці, Семенівка, Лужок, Білаші, нижче за течією річки за 3 км розташоване смт. Мала Данилівка.

Основу природно-ресурсного потенціалу складають глина, суглинок – Білашівське, Лужківське родовище, пісок з мінеральних, водних, земельних, лісових, фауністичних та природно-рекреаційних ресурсів.

Ліси переважають листяні. Найбільш поширеною лісоутворюючою породою лісових насаджень є дуб звичайний. Серед інших деревних порід, які найбільш поширені в лісах слід зазначити: сосна, ясен, липа, клен, береза, осика, акація. Серед трав’янистої рослинності – різнотрав’я і злаки. На території району зростає багато видів рідкісних рослин, деякі з них занесені до Червоної Книги України.

На території Дергачівської міської ради є такі природні об’єкти туризму:

Ботанічний заказник місцевого значення «Слатінський». Площа 18,9 га. Розташований в околицях с. Слатино.

Ентомологічний заказник місцевого значення «Кущувате». Площа 5,6 га. Це ділянка південного степового схилу балки рослинність представлена формаціями типчаково-ковилового степу. Тут живуть дикі бджоли, джмелі, а також богомол звичайний, степова дибка, ентомофаги і інші.

Ентомологічний заказник місцевого значення «Старий Сад». Площа 5,0 га. Представляє собою ділянку на степовому схилі балки південної експозиції у с. Козача Лопань. Цілинна рослинність представлена травами типчаково-ковилових степів. Живе багато корисних комах —- запилювачів сільськогосподарських культур, в тому числі земляні бджоли, джмелі.

Ентомологічний заказник місцевого значення "Великоярузький". Площа 56,0 га. Розташований біля с. Алісівка.

Є рідна природа – простий лісочок, звичайна зелена галявина, звичні птахи, прості знайомі квіти. Але сповнені такої краси, що захоплює дух.

Вашій увазі пропонуємо фото Дергачівських краєвидів від Растрюха-Островерх Лариси. Додаткову інформацію можна отримати в Дергачівській публічній бібліотеці.

#бутитамдечитач

Кiлькiсть переглядiв: 183

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.