Бібліофест «БІБЛІОТЕКА +»
МАЙДАНЧИК ТВОРЧИХ ІДЕЙ


Галерея "ОБЛАСНИЙ БІБЛІОФЕСТ «БІБЛІОТЕКА+…» 2018 рік"

Харківська обласна універсальна наукова бібліотека спільно з Обласним управлінням культури і туризму ХОДА та Центром розвитку місцевого самоврядування проводило бібліофест «Бібліотека+» для публічних бібліотек Харківської області.

Метою Бібліофесту було представлення широкій громадськості соціокультурних послуг, які надають публічні бібліотеки місцевим громадам; розповсюдження досвіду роботи кращих публічних бібліотек; пошук нових форм і методів роботи з читачами; підвищення професійної майстерності бібліотечних працівників; формування позитивного іміджу бібліотек в суспільстві.

· Бібліофест – свято розумних, творчих і обдарованих людей – бібліотекарів, що мають безліч талантів, направлених на збереження, примноження і поширення інформації, знань і культури у суспільстві.

· Одним з заходів Бібліофесту був «Вернісаж бібліотечних ідей» – експонування інформаційних та рекламних матеріалів про діяльність найактивніших публічних бібліотек, які представлять свої проекти (послуги, інформаційно-консультативні або туристичні пункти, клуби за інтересами і т.п.)

Дергачівська ЦБС взяла участь у конкурсі «Вернісаж бібліотечних ідей»,її представляли директор Дергачівської ЦБС Кантемир Л.Ф., завідувач Русько-Лозівської бібліотеки Ігнатова С.С., завідувач Пересічанської бібліотеки Кареліна Т.В.та бібліотекар цієї ж бібліотеки Смаль. Н.В.

Русько-Лозівська представила електронну презентацію клуба за інтересами «Дозвілля». Бібліотека впроваджує послугу – організація дозвілля населення. Клуб «Дозвілля» має на меті розвиток таланту земляків, навчання навичкам рукоділля, виховання любові до поетичного слова, до історії краю, зацікавити видами ужиткового мистецтва, популяризація книги, використання комп’ютерних технологій в проведенні дозвілля. Його девіз - «Не кажи не вмію, а кажи навчусь. Я за всяке діло залюбки берусь!».

Книгозбірня (завідувач Ігнатова С.С.) об’єднала представників різних професій і членів громади. Це користувачі бібліотеки, учні школи, працівники клубу, соціальні служби, громадську організацію «Широкий степ» , що впроваджує проект «Зміцнення партнерства між поліцією та громадою через Інститут третього віку» за фінансування Європейського союзу. За час існування клубу збільшилася кількість читачів-членів клубу "Дозвілля" та користувачів бібліотеки. Жителі села спілкуються в комфортних умовах, діляться радістю від спілкування, своїми знаннями і талантом. Бібліотека планує розширити спектр клубу «Дозвілля», залучити любителів хорошої пісні.

Пересічанська бібліотека-філія №12 (завідувач Кареліна Т.В.) – це не тільки місце, в якому можна почитати книжку, це ще й величезний простір для виховання творчої особистості. Ляльковий театр «Золотий ключик», що діє при бібліотеці - це форма масової роботи, що допомагає привернути увагу читачів до книжки, «оживити» її, спонукає дітей після захоплюючого заходу звернутися до книжки, зануритися в її зміст. Ляльковий театр діє в інтересах всієї громади селища, активно співпрацюючи з Пересічанським НВК, Будинком культури, селищною радою. Девіз нашого лялькового театру: “В театрі граємо – світ відкриваємо”.

Діяльність лялькового театру в основному спрямована на молодших школярів. І хоч артистами театру є учні 4-7-х класів Пересічанського НВК, грають вони не гірше професіоналів. Учасники із великим задоволенням працюють, а глядачі із захопленням сприймають вистави.

Ідея виникнення театру належить завідувачу бібліотеки та вчителю початкових класів, яка щиро бажала розкрити творчий потенціал своїх учнів.

Процес створення вистав, починаючи із написання сценаріїв, виготовлення вбрання для ляльок, реквізиту, декорацій, постановки та музичного оформлення, здійснюється бібліотечними працівниками разом з дітьми. Репертуар лялькових вистав — найрізноманітніший. Основні — це інсценізація літературних творів українських і зарубіжних авторів.

Нововведенням для нашого театру стала демонстрація декорацій на екрані, для цього використовується мультимедійне обладнання, надане селищною радою.

Усі ці вистави без винятку сприймаються з великим захопленням, тому що вони яскраві, видовищні, мають гарне декоративне та музичне оформлення, написані з добрим гумором, спонукають глядачів до активного сприйняття. Бібліотечний театр розширює читацьку аудиторію бібліотеки, допомагає створити атмосферу свята.

Діяльність лялькового театру активізує роботу бібліотеки, допомагає дітям виявити свої здібності, вчить їх творчо мислити, реалізовувати свою фантазію, збагачуватися новими знаннями, з користю проводити своє дозвілля, залучатися до культурних та літературних цінностей. Завдяки цьому проекту згуртовується громада селища, підвищується імідж бібліотеки та залучаються нові активні користувачі бібліотеки.

Для того, щоб удосконалити та розширити діяльність театру необхідне окреме приміщення, щоб театр діяв стаціонарно. Через два роки ми плануємо із місцевою владою вирішити питання щодо надання приміщення та будемо розвиватися далі, розширюватимемо репертуар та плануємо виїзні покази вистав лялькового театру у дитячих садочках селища.

Демонструвалися роботи користувачів бібліотек – іграшки, ляльки-мотанки, вишивки, ляльки-актори та ін..Учасники Бібліофесту були нагороджені грамотами.

Кiлькiсть переглядiв: 636

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.